www.halkbilimi.com - Anonim : "Folklor / Edebiyat't...

Folklor / Edebiyat'tan

Bu Derginin Diğer Makaleleri

Anonim ; "Folklor / Edebiyat'tan" ; Folklor / Edebiyat ; 2001 ; Cilt : 7 ; Yıl : 26 ; Sayı : 27 ; Sayfa : 3

Üniversitelerin tatile girdiği, kongre, sempozyum gibi bilimsel etkinliklerin seyrekleştiği bir dönemde, görünen o ki bu aktiviteyi yine de dergiler sürdürüvermekteler. folklor/edebiyat yayın yaşamına atıldığı 1994 yılından bu yana düzenli çıkarılmaya çalışılan bir yayın özelliğini sürdüregeldi. Zaman zaman istenilen günde çıkanlamadıysa da, yıl içerisindeki periyodunu hiç bozmadı.

folklor/edebiyat, sadece Türkiye'den değil. Türk dili ve edebiyatı meraklısının olduğu hemen her ülkeden ilgi görmekte ve sıkı bir okur-yazar ilişkisine zemin oluşturmaktadır. Böyle dinamik ve zengin bir okur-yazar ilişkisi, derginin her sayısında yeni yazarlar, dolayısıyla da yeni ve orijinal yazıların kazanılmasına yaramaktadır.

*

Önceki sayılarımızda duyurduğumuz gibi folklor/edebiyat'in bir sonraki sayısı sayın İsmail Engin'in editörlüğünde "Alevilik" özel sayısı olarak hazırlanmaktadır. Bu konuda ilginç yaklaşımı ve çalışması olan değerli araştırmacılarımızın katkı ve ürünlerini bekliyoruz.

*

Bu dergi, yinelemekten bıkmıyorum, bu duruma gelmişse, bunda okur-yazarlarımızın payı küçümsenemez.

Bu 27 sayılık dönemde beş bin sayfanın üzerinde bir üretimin paylaşılması da, olsa olsa mutlulukların en anlamlısı olmalıdır. Bıı bakımdan, benimle birlikte her sayının heyacanını yaşayan bu işin çilesini bilen üstadlarıma, hocalarıma ve bu yayını zenginleştiren tüm yazarlarımıza teşekkür ediyor, iyi bir yaz tatili geçirmelerini diliyorum.

Yeni folklor/edebiyat'larda buluşmak dileğiyle...

 

Metin Turan

Yayın YönetmeniArşiv
Dergiler
Gazete
Kitaplar
Web Siteleri
Tez
Sunum
Fotoğraf
Video
Broşür
İletişim: ilhaner@ilhaner.com

Arama

 

 
 

Bizi Destekleyenler

Halkbilimcilerimiz